Producenci

Yamaha R-N600A

Cena: 3 299,00 zł 3299.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Yamaha
Kod produktu: 3A2D-1254F

Opis

Amplituner sieciowy R-N600A firmy Yamaha umożliwia odtwarzanie dźwięku z wielu różnorodnych źródeł, zarówno tych analogowych, jak i cyfrowych, w tym m.in. z serwisów streamingowych. Pozwala również na podłączenie gramofonu czy wygodne nagłośnienie telewizora. Dzięki zaawansowanej reprodukcji dźwięku i stylowej obudowie model R-N600A zapewnia wyrafinowane brzmienie, a tym samym prawdziwą przyjemność słuchania muzyki.

Model R-N600A, podobnie inne amplitunery sieciowe z tej serii, powstał zgodnie z autorską koncepcją „True Sound” Yamahy. Odwołuje się ona nie tylko do sprzętu audio tej firmy, ale także innych produktów, które przeznaczone są do odtwarzania dźwięku oraz jego tworzenia. Bogate doświadczenie umożliwia inżynierom konstruowanie modeli, które pod względem wierności brzmienia maksymalnie zbliżają się do oryginalnego dźwięku, słyszanego przez twórców w momencie nagrywania czy montażu. Dzięki temu słuchając nagrań możesz poczuć się niemal jak na koncercie – wystarczy zamknąć oczy, by znaleźć się „bliżej artysty” i zanurzyć w odtwarzanych dźwiękach.

Yamaha może poszczycić się ponad 60-letnią historią jako marka audio. Czerpiąc ze swojego wieloletniego dorobku, wyposażyła model R-N600A w technikę wywodzącą się z legendarnej koncepcji projektowej ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology). Dzięki niej amplituner R-N600A zachowuje integralność pod względem brzmienia, łącząc zastosowanie możliwie najkrótszych ścieżek sygnałowych z niskorezonansową obudową o dużej sztywności, wyposażoną w specjalną żywiczną ramę „Art Base”. Redukuje ona niepożądane wibracje, co pomaga zachować czyste brzmienie i dużą dynamikę odtwarzanego materiału audio.

Niezwykle ważne jest, by poszczególne „składniki” utworów muzycznych – od instrumentów po wokale – były wiernie odtwarzane na wszystkich poziomach. Aby skutecznie wzmocnić harmonię i muzykalność oraz zapewnić doskonałą wartość parametru SNR (stosunku poziomu sygnału użytecznego do szumu), model R-N600A wykorzystuje ceniony przetwornik cyfrowo-analogowy Sabre ES9010K2M 32 bit/384 kHz (firmy ESS Technology). W połączeniu z zaawansowanym modułem sieciowym Yamahy urządzenie wydobywa wszystko, co najlepsze ze źródła dźwięku. Pozwala oddać nawet subtelną atmosferę sali koncertowej, odzwierciedlając nawet najdrobniejsze niuanse z odtwarzanego sygnału audio. Przekłada się to na otwartą i naturalną scenę dźwiękową.

Amplituner R-N600A obsługuje system MusicCast. Dzięki temu możesz wykorzystać ten model w ramach domowego systemu multiroom i sterować kompatybilnym sprzętem za pośrednictwem aplikacji MusicCast Controller, zainstalowanej np. na smartfonie. Urządzenie jest ponadto kompatybilne z wieloma serwisami strumieniowymi, takimi jak np. Amazon Music HD czy Spotify. Pozwala to słuchaczowi w pełni cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem, unikalnym dla dzisiejszych źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości. Model R-N600A może być również używany do strumieniowego przesyłania treści z serwisu Apple Music za pomocą funkcji AirPlay 2. Co więcej, możliwość pracy w sieci zapewnia obsługę natywnego odtwarzania DSD 11,2 MHz i przetwarzania audio z częstotliwością próbkowania do 384 kHz (formaty WAV, FLAC i AIFF).

Amplituner sieciowy R-N600A został wyposażony w różnorodne złącza analogowe i cyfrowe, które pozwalają na współpracę z wieloma urządzeniami źródłowymi. Dostępne są m.in. wejścia analogowe 2 x RCA, w tym wejście gramofonowe. Model ten ma także dwa cyfrowe optyczne i dwa koaksjalne wejścia audio. Na tylnym panelu amplitunera nie zabrakło również wyjścia na subwoofer aktywny. Na froncie znajdują się natomiast wyjście słuchawkowe oraz złącze USB-A, które pozwala na odtwarzanie audio z pamięci przenośnych.

Najważniejsze cechy:

  • Wysoka jakość wykonania i brzmienia – technika Top-ART i tryb Pure Direct
  • Przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9010K2M, zapewniający doskonały stosunek sygnału do szumu
  • Obsługa platformy MusicCast, co umożliwia strumieniowe odtwarzanie muzyki i wykorzystanie urządzenia w ramach systemu multiroom
  • Złącze USB-A na froncie urządzenia i dostępne funkcje sieciowe pozwalają na odtwarzanie audio w wysokiej rozdzielczości
  • Wyjście na subwoofer aktywny
  • Wejście gramofonowe
  • Wejście cyfrowe optyczne, umożliwiające podłączenie m.in. telewizora

Specyfikacja Yamaha MusicCast R-N600A

Pasmo przenoszenia 10 Hz-100 kHz 0±1.0 dB, 20-20 kHz 0±0.5 (Pure Direct ON)
Stosunek sygnał/szum CD: 100 dB (Pure Direct ON)
Zakresy radiowe DAB, FM, Radio internetowe
Programator stacji 40
Radio internetowe Tak
Bezprzewodowy streaming AirPlay, Bluetooth
Serwisy strumieniujące Deezer, Napster, Pandora, qobuz, Spotify, Tidal
Tryb GAPLESS (bez pauz) Tak
Sterowanie aplikacją Tak
WiFi Tak
Odtwarzane formaty plików FLAC, MP3, WAV, WMA, MPEG-4 AAC, AIFF, DSD
FLAC, WAV 192/24 Tak
Bluetooth Tak
Tryb Pure Direct Tak
Korekcja tonów Tak
Głośniki A/B Tak
Pilot Tak
Pobór mocy (standby) 0.2 W (Normal standby off); 2.0 W (WiFi, Network standby on)
Wymiary (S x W x G) mm 435 x 151 x 392 (wysokość z anteną: 225)
Waga kg 9.8
Inne ToP-ART; ESS SABRE ES9010K2M 384kHz, 32-bit DAC; DSD 11.2 MHz native playback and 384 kHz playback;
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl