Producenci

Emitiva Airmotiv SE12

Cena: 2 200,00 zł 2200.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Emotiva
Kod produktu: 68DC-7593E

Opis

Emotiva Airmotiv SE12 - subwofer aktywny z głośnikiem 12”

Airmotiv SE12 to wyjątkowy subwofer wyposażony w napędzany audiofilskim wzmacniaczem skierowany do dołu wytrzymały głośnik 12” sprzężony ze skierowanym do przodu pasywnym radiatorem. Obudowy subwoferów Airmotiv Flex są wykonane z ciężkiego MDF z wieloma wewnętrznymi wzmocnieniami. Wyposażono je również w zintegrowane stopki antywibracyjne i wykończono trwałą i elegancką czarną okleiną winylową.

Jeżeli szukasz możliwie najlepszego brzmienia, żaden system nie jest kompletny bez subwofera wysokiej jakości. Subwofery Emotiva Airmotiv zostały zaprojektowane w celu otrzymania optymalnych rezultatów podczas słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Łączą czystą i surową moc potrzebną do realistycznego oddania odgłosów startującej rakiety lub pędzącego pociągu z precyzją i finezją niezbędną do śledzenia najdrobniejszych detali złożonej linii basu.

Najnowszym członkiem rodziny Airmotiv jest subwofer SE12. Jest wyposażony identycznie jak SE8, ale jest nieznacznie większy i oferuje więcej mocy i niższy bas z lepszą kontrolą. Wszystkie nowe subwofery Emotiva wyposażone są w skierowany do dołu wytrzymały głośnik o dużym skoku membrany, skierowany do przodu pasywny radiator wysokiej klasy oraz potężny audiofilski wzmacniacz. Wewnętrznie wzmacniana obudowy subwoferów Airmotiv wykonane są z obojętnego akustycznie MDF. Wyposażono je w stopki antywibracyjne i pokryto atrakcyjną wizualnie okleiną winylową. Elegancki projekt podkreśla interesująca maskownica. Subwofery Airmotiv doskonale odnajdą się we wszystkich wnętrzach, niezależnie od ich stylu. Zwłaszcza, że wszystkie elementy sterujące pracą subwoferów umieszczono dyskretnie na tylnym panelu.

Oprócz doskonałego brzmienia i niewielkich rozmiarów, subwofer Airmotiv SE12 charakteryzują wyjątkowo szerokie i elastyczne możliwości konfiguracji. Można go połączyć z gniazdem LFE procesora/amplitunera kina domowego, wyjścia liniowego przedwzmacniacza lub bezpośrednio do wyjść głośnikowych procesora/amplitunera kina domowego, które nie są wyposażone w wyjścia subwofera. Airmotiv SE12 jest również wyposażony w precyzyjną elektroniczną zwrotnicę, co pozwala zamienić każdy stereofoniczny DAC lub przedwzmacniacz w centrum doskonałego systemu 2.1. Elementy sterujące na tylnym panelu pozwalają odpowiednio ustawić poziom głośności, fazę i częstotliwość graniczną zwrotnicy oraz aktywować tryb automatycznego włączania, co pozwala perfekcyjnie dopasować SE12 do pozostałych komponentów systemu.

Najważniejsze cechy:

Elektronika audiofilskiej jakości
- Wydajny wzmacniacz klasy D zapewnia 200W czystej mocy [400W mocy szczytowej], co pozwala SE12 uzyskać satysfakcjonujący poziom głośności.
- Transparentny akustycznie układ ochronny zapewnia ochronę SE12 przed przesterowaniem.
- Subwofer SE12 może włączać się automatycznie po detekcji sygnału, można też włączać go ręcznie.
- Wejścia liniowe oraz wejścia sygnału z kolumn pozwalają na dopasowanie SE12 do wymagań każdego systemu.
- Elementy sterujące na tylnym panelu umożliwiają ustawienie poziomu głośności, częstości podziału zwrotnicy i fazy w celu jak najlepszego dopasowania do reszty systemu.
- Wbudowana precyzyjna zwrotnica 2.1 pozwala na zastosowanie przedwzmacniaczy, przetworników cyfrowo-analogowych i innych źródeł sygnału audio, które nie są wyposażone w wyjścia subwofera, co pozwala dodać opcję aktywnego zarządzania basem do systemów, które na to wcześniej nie pozwalały. Wystarczy połączyć wyjście przedwzmacniacza lub przetwornika z sumem Flex a następnie połączyć liniowe wyjścia subwofera Flex z wejściami liniowymi wzmacniacza. Sygnał najniższych częstotliwości trafia bezpośrednio do wzmacniacza subwofera a pozostałe częstości - do głównego wzmacniacza mocy systemu. Oba zakresy są kontrolowane przez układ zarządzania basem subwofera Flex.

Wszystko zaczyna się od świetnych głośników
- Głośnik niskotonowy o dużym skoku nasączanej papierowej membrany 12” ze stalowym wentylowanym koszem i gumowym zawieszeniem.
- Pasywny radiator z nasączaną papierową membraną 12”, stalowym koszem i zawieszeniem z syntetycznego kauczuku.

Świetny subwoofer wymaga doskonałej obudowy
- Ciężka obudowa wykonana z MDF minimalizuje wibracje oraz zniekształcenia do absolutnego minimum.
- Zintegrowane stopki z ochronnymi, odsprzęgniętymi płytkami chroniącymi delikatne podłogi i stabilizują pozycję subwofera SE12 Flex.
- Obudowa subwofera Airmotiv SE12 pokryta jest atrakcyjną i trwałą okleiną winylową.

UWAGI DODATKOWE

Subwofer Emotiva Airmotiv SE12 Flex może zostać skonfigurowany na kilka sposobów, co pozwala wykorzystać go w praktycznie każdym systemie systemie kina domowego lub dodać doskonały bas do systemu stereofonicznego.
- konfiguracja #1: Procesor/amplituner kina domowego lub przedwzmacniacz stereofoniczny z wbudowanym systemem zarządzania basem i wyjściem subwofera.
- konfiguracja #2: Procesor/amplituner kina domowego lub przedwzmacniacz stereofoniczny z wyjściem subwofera, ale bez systemu zarządzania basem.
- konfiguracja #3: Przedwzmacniacz lub procesor stereofoniczny, który posiada wyjścia liniowe do zewnętrznego wzmacniacza mocy, ale nie posiada wyjścia subwofera.
- konfiguracja #4: Amplituner kina domowego lub wzmacniacz zintegrowany, które nie posiadają wyjść liniowych lub wbudowanego systemu zarządzania basem.
- konfiguracja #5: Stereofoniczny amplituner lub wzmacniacz zintegrowany bez wyjść subwofera lub systemu zarządzania basem, które chcesz wykorzystać z subwoferem i zewnętrznym wzmacniaczem mocy.

 

Parametry podstawowe
Kategoria:
Subwoofer w obudowie zamkniętej
Kolor:
Czarny
Wielkość głośnika:
12 cali
Moc wzmacniacza:
200W [RMS] mocy ciągłej, 400W mocy szczytowej
Odpowiedź częstotliwościowa:
28 Hz - 200 Hz +/- 3 db
Rozmiary [S/G/W]:
40,0 x 40,0 x 40,0 cm
Ciężar bez opakowania:
18,3 kg
Dodatkowe cechy, zastosowane technologie
Przetwornik:
12-calowy głośnik skierowany do dołu
,
12-calowa membrana bierna
,
Lekka papierowa membrana
,
Trwałe zawieszenie: wiele lat nieprzerwanej pracy
Wzmacniacz:
200W [RMS] mocy ciągłej, 400W mocy szczytowej
,
Klasa D: wydajność i niska temperatura pracy
,
Liniowe wejście stereo RCA i wyjście przez filtr górno-przepustowy 60/80/100Hz
,
Wejście wysokopoziomowe
,
Płynnie regulowany filtr dolnoprzepustowy
,
Płynnie regulowany poziom głośności oraz odwrócenie fazy
,
Przełącznik On / Auto-On [wyczuwanie sygnału wchodzącego]
,
Odłączany przewód sieciowy, wyłącznik główny, ceramiczny bezpiecznik
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl