Producenci

Chord Crimson VEE 3 (0,5m)

Cena: 299,00 zł 299.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Chord
Kod produktu: C1A5-707A3

Opis

Interkonekt analogowy Chord Crimson VEE 3 (RCA)

Często mówi się, że zaprojektować ciekawy, dobry budżetowy produkt hi-fi jest znacznie trudniej niż hi-endowy, w którym koszty nie grają roli.

Zaprojektować niedrogi kabel, który charakteryzuje się o wiele dojrzalszymi rozwiązaniami niż jego poprzednik to ciężkie zadanie. Dwa razy cięższe, jeżeli chodzi o zachowanie wszechstronności kabla zarówno, jeśli chodzi o jego muzykalność, jak i współpracę z tradycyjnym sprzętem hi-fi. Takim kablem jest Chord CrimsonPlus.

Łatwo oczywiście pomyśleć w ten sposób: „no tak – dodali tylko ekranowanie, jak to zwykle w przypadku firmy Chord i od razu „nowy kabel”. I rzeczywiście – Plus różni się od poprzedniego modelu ekranem. Należy jednak zadać sobie szereg pytań, np.: jaki typ ekranu, jakie inne zmiany zastosowano, by nie zepsuć tego, co mieliśmy wcześniej itp. Historia jest prosta. Podwójnie skręcona para przewodników, wykonanych ze zwoju drucików z beztlenowej miedzi, izolowanych polietylenowym dielektrykiem o niskiej gęstości.

Natomiast ekran o wysokiej gęstości oplata każdy przewodnik.
Dodatkowo nowa folia precyzyjnie oplata całość tworząc dodatkowa ochronę przed zakłóceniami. Miękka powłoka PVC otacza folię minimalizując mechanicznie wytworzony szum. Finalnym elementem jest twardy i ekstremalnie ciężki płaszcz PVC zapewniają wysoki stopień ochrony.

Pozłacane wtyki RCA są solidnie przylutowane zapewniając najlepszą jakość i kontakt pomiędzy urządzeniami. Wewnętrzna konfiguracja to pseudo zbalansowana budowa (dopasowany przewodnik z wysyłaniem i powrotną ścieżką) użyta w całej serii Crimson Chorda.

Dodatkowe ekranowanie przynosi korzyści w postaci niesamowicie niskiego szumu pozwalając na zmiany mikrodynamiczne, co przekłada się na dynamiczny charakter i większą definiowalność instrumentów oraz polepszenie sceny dźwiękowej i lokalizację głosów.

Największym jednak atutem tego typu ekranowania jest możliwość zastosowania długich odcinków kabla np. jako subwooferowy.

Nowe wtyki VEE
Wtyk Chord VEE wykorzystuje unikalny płaszcz ABS, chroniący lekki pozłacany lub posrebrzany wtyk pin oraz kabel sygnału zwrotnego. Wtyk ten ma decydujący wpływ na sygnał i brzmienie kabla. Zwiększa się detaliczność oraz poszerza scena dźwiękowa. Znaczącemu polepszeniu ulega również rytmiczność.

Specyfikacja techniczna kabla
Przewodnik z miedzi beztlenowej (wielożyłowy), izolacja polietylenowa, budowa pseudozbalansowana, podwójne ekranowanie (warkocz foliowy) - wysoka efektywność ekranowania przy wysokich częstotliwościach. Zewnętrzny płaszcz PVC zmniejsza degradację synału, powodowaną przez szum mechaniczny, wtyki Chord VEE 3 RCA. Unikatowy proces pozłacania poprawia przesył sygnału. Izolacja PTFE.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl