Producenci

Cambridge Audio Azur 851C

Cena: 7 490,00 zł 7490.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Cambridge Audio
Kod produktu: 88F3-63929

Opis

Odtwarzacz CD Cambridge Audio 851C

Nowy odtwarzacz CD Cambridge Audio Azur 851C jest zaawansowanym technologicznie, złożonym urządzeniem z przetwornikiem cyfrowo-analogowym i cyfrowym przedwzmacniaczem, umieszczonymi w jednej, stylowej obudowie.
Cambridge Audio Azur 851C został zaprojektowany tak, by był sercem wysokiej klasy systemu muzycznego - oferuje bowiem niesamowitą funkcjonalność i fantastyczne brzmienie. Jest w stanie poprawić każdy cyfrowy sygnał i skonwertować go w wysublimowanych układach cyfrowo-analogowych.
Charakter brzmienia Bzawdzięcza zestawowi zaawansowanych technologii jak wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy od ekspertów w tej dziedzinie z firmy Analog Devices, a także technologię upsamplingu ATF2. Odtwarzacz jest w stanie poprawić sygnał niezależnie od formatu: począwszy od plików mp3 aż do wysokiej rozdzielczości plików 24/192.
Cambridge Audio Azur 851C gotowy jest do podłączenia całego świata cyfrowej muzyk, w tym: telewizora, stacji dokujących dla iPoda/iPhone'a, odtwarzaczy sieciowych, konsoli gier czy komputerów, maksymalizując muzyczne doznania. Akceptuje pliki muzyczne o najwyższej dostępnej komercyjnie rozdzielczości - aż do 24 bitów/192 kHz.
Uwaga konstruktorów skupiła się także na wyglądzie odtwarzacza. Obudowa to solidne, masywne i sztywne chassis z pełną kontrolą nad rezonansami.

Cambridge Audio Azur 851C jako high-endowy przetwornik D/A.
Być może najważniejszą, wcale nie dodatkową funkcją Cambridge Audio Azur 851C jest przetwornik D/A . Jest on w stanie tchnąć życie w brzmienie muzyki mającej swoje źródło w cyfrowych urządzeniach, dzięki wysokiej jakości konwerterom cyfrowo-analogowym i fantastycznej sekcji cyfrowej obróbki dźwięku.
Zamiast inwestować w osobny przetwornik D/A, można skorzystać z cyfrowej sekcji Cambridge Audio Azur 851C, podłączając do niego dowolne urządzenie czy gadżet z wyjściem cyfrowym. Otrzymamy wówczas system składający się z cyfrowego "transportu" (chodzi o odtwarzacz plików, iPod/iPad itp.) i high-endowego przetwornika cyfrowo-analogowego (w tej roli 851C). sygnał do 851C możemy przesłać poprzez wejścia cyfrowe koaksjalne i optyczne, a także 24-bitowe wejście USB typu bit-perfect (do 192 kHz).

Cambridge Audio Azur 851C jako high-endowy odtwarzacz CD
Przy budowie Cambridge Audio Azur 851C skorzystano z wielu zaawansowanych technik i rozwiązań, w tym z najlepszych dostępnych przetworników cyfrowo-analogowych, procesora upsamplingu AFT2 i zbalansowanych wyjść.
Jak mówią inżynierowie Cambridge Audio, jedną z najważniejszych cech tego urządzenia jest specjalnie opracowane przez nich, nowoczesne cyfrowe serwo napędu CD, dzięki któremu odtwarzacz potrafi "wyciągnąć" ze standardowej płyty Compact Disc każdy bit informacji. opracowany przez Cambridge Audio transport perfekcyjnie uzupełnia jego pracę.

Cambridge Audio Azur 851C jako cyfrowy przedwzmacniacz
Następnym udogodnieniem, jeszcze bardziej podnoszącym funkcjonalność Cambridge Audio Azur 851C, jest możliwość wykorzystania go w roli przedwzmacniacza. Użytkownicy cyfrowych źródeł, takich jak komputery, odtwarzacze sieciowe czy stacje dokujące, mogą skorzystać z regulacji balansu między kanałami i regulacji poziomu siły głosu w odtwarzaczu Cambridge Audio Azur 851C i podłączyć go bezpośrednio do końcówki mocy bądź aktywnych głośników.
Ta ciekawa funkcja daje niebywałą elastyczność w konfiguracji systemu. Odpowiedzialny za to procesor DSP zaprogramowany przez Cambridge Audio gwarantuje najwyższą jakość cyfrowego sterowania siłą głosu. Inaczej niż większość tego typu rozwiązań, regulacja ta nie prowadzi do redukcji rozdzielczości bitowej sygnału.

Kluczowe zalety:
- konwerter cyfrowo-analogowy z wejściem koaksjalnym i optycznym,
- cyfrowe wejścia AES/EBU i USB (wszystkie kompatybilne z 24-bitowym sygnałem),
- odtwarzanie płyt Compact Disc,
- opcjonalny balans kanałów i poziom głośności,
- analogowe wyjścia audio RCA i XLR,
- wejście USB pozwalające na przesył sygnału do 24 bitów/192 kHz,
- upsampling sygnału cyfrowego w procesie ATF2 do 24 bity/384 kHz,
- dwa przetworniki D/A Analog Devices AD1955,
- trzy filtry cyfrowe: liniowy, z minimalną fazą i ze stromym zboczem,
- audiofilski, masywny transformator toroidalny, zapewniający niskie szumy i zniekształcenia,
- w pełni metalowa obudowa ze szczotkowanym frontowym panelem z aluminium; tłumiące drgania dwuwarstwowe nóżki,
- port RS232,
- pobór mocy poniżej 0,5 W (w trybie standby),
- pilot Azur Navigator umożliwiający kontrolę urządzeń w stacjach dokujących,
- dostępny w kolorach czarnym i srebrnym

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl