Producenci

Chord Odyssey 2

Cena: 140,00 zł 140.00
ilość mb

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Chord
Kod produktu: 81AE-98173

Opis

„Nie mogłem uwierzyć, że to, czego mi brakowało w systemie audio, wniósł kabel Odyssey 2 – ożywił on mój system i moją muzykę”

Odyssey 2, najbardziej popularny i najbardziej kompatybilny z wszystkimi systemami kabel głośnikowy jaki produkujemy, pozwala utrzymać budżet na rozsądnym poziomie, zarówno w średnim zakresie cenowym, jak i w systemach referencyjnych. Niezależnie od systemu, w którym kabel ten jest zastosowany, możemy być pewni, że dynamika przenoszonego dźwięku będzie wyjątkowa, podobnie jak realistyczne brzmienie instrumentów. Dźwięk talerzy perkusji jest znacznie bardziej realistyczny, a brzmienie gitary i pianina akustycznego jest żywsze; ta zdolność do przenoszenia nawet najmniejszych sygnałów oznacza, że systemy audio wyposażone w kabel Odyssey 2, będą niezwykle muzykalne. To dzięki temu kabel ten przez pięć lat z rzędu otrzymywał nagrodę „Hi-Fi News Best Speaker Cable”.

Kable zbudowane są z 19 żył z posrebrzanej miedzi beztlenowej w izolacji z PTFE. Są one grubsze od przewodów, które występują w kablu Rumour i zapewniają lepsze brzmienie wszystkich instrumentów (głosów, bębnów, gitar i instrumentów akustycznych). Kabel Odyssey 2 warto zastosować niezależnie od ceny systemu i bez względu na używane głośniki.

Posłuchaj: utworu „Wonder Wall” w wykonaniu Ryana Adamsa z albumu „Love is Hell”
Słuchaj: świetnej akustycznej wersji klasycznego utworu Oasis
Szukaj: skrzypnięć pochodzących z gry na gitarze z nowymi strunami, żywe, ale trochę zbyt głośne

Przewody: 19-żyłowy kabel 2 x 12 AWG z posrebrzanej miedzi beztlenowej
Konfiguracja: konfigurowane parami skrętki
Izolacja przewodu: PTFE (politetrafluoroetylen). Wierzymy, że stosując przewody posrebrzane, chcąc uzyskać możliwie neutralną charakterystykę dźwięku, należy użyć izolacji PTFE. Przewód biały z czerwonym paskiem jest przewodem dodatnim, biały ujemnym.
Płaszcz zewnętrzny: PVC
Średnica: 8 mm
Kolor: biały

Końcówki: wtyki bananowe firmy Chord pozłacane 24-karatowym złotem, bezpośrednio pozłacane miedziane złącza widełkowe i złącza BFA Camcon

Zastosowanie

Odyssey 2 to kabel o parametrach kabla głośnikowego najwyższej jakości. Wnosi on dużą poprawę w zakresie dynamiki i czystości dźwięku, a niskie tony zyskują kontrolę i czystość. Jednak naprawdę interesującą rzeczą dotyczącą kabla głośnikowego Odyssey jest poprawa, jaką wprowadza do niemal każdego systemu, w którym jest zastosowany. Łatwo usłyszeć tę zmianę zarówno w prostej instalacji z małymi głośnikami, jak i w przypadku najwyższej jakości systemów z głośnikami podłogowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl