Producenci

Anthem MRX-720

Cena: 8 999,00 zł 8999.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: Anthem
Kod produktu: E770-48810

Opis

Amplituner wielokanałowy Anthem MRX-720

Doświadcz zapierającej dech w piersiach mocy, jakości i wielkokanałowej elastyczności dostępnej w amplitunerach Anthem MRX trzeciej generacji.
Nagradzane wielokanałowe amplitunery Anthem serii MRX klasy high-end są znane na całym świecie ze swojej świetnej jakości dźwięku oraz wydajnemu zarządzaniu mocą, jak również z elastyczności integracji w systemach rozrywki domowej.
Seria MRX jest napakowana ekskluzywnymi innowacjami audio takimi jak System Korekcji Akustyki Pomieszczenia (Anthem ARC), system Advanced Load Monitoring (ALM), bezpośrednie wyjście 4K z szybkim przełączaniem HDMI i wiele innych.

MRX-720 Dostarcza zupełnie nowych doznań w kinie domowym. W porównaniu do poprzedniego modelu można wzbogacić go o DTS: X (poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania) oraz Dolby Atmos, dzięki czemu użytkownicy mogą dodawać dodatkowe przednie głośniki surround do ich systemu co wzbogaci efekty przestrzenne. Użytkownicy mogą wykorzystać dwa z siedmiu wzmacniaczy kanałów efektowych do konfiguracji 5.1.2 dźwięku przestrzennego, lub dodać oddzielny wzmacniacz dla konfiguracji 7.1.4 kanałów.
Ponadto na pokładzie 720 jest DTS play-Fi, bezprzewodowe strumieniowe multiroom, które pozwala na przesyłanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości (24bit / 192kHz), do bezprzewodowych głośników i soundbarów dźwiękowych innych marek, w tym Definitive Technology, Polk audio, Harman Kardon, Pardigm, Martin Logan, i inne. Dodatkowo posiada szereg innych funkcji w tym wyjście dźwięku przestrzennego 5.1 z wyjściami przedwzmacniacza dla każdego kanału, siedem wejść HDMI, które pozwolą połączyć pozostałe urządzenia kina domowego. Urządzenie oferuje również podwójne równoległe wyjścia HDMI, w tym jedno z ARC, który pozwala na przekazanie dźwięku z telewizora do amplitunera, aby odtworzyć go w systemie dźwięku przestrzennego jednym kablem HDMI.
Podobnie jak wszystkie nowe odbiorniki MRX, 720 dodaje również konwersji 4K UHD passthrough poprzez HDMI 2.0A, co pozwala na wyświetlenie obrazu w 60 fps dla rozdzielczości czołowych 4K, dodatkowo amplituner obsługuje HDR w ramach przygotowań do wejścia nowego formatu 4K Ultra HD Blu-ray. Ten wysokiej klasy amplituner z ponadczasowymi rozwiązaniami jest świetnym wstępem do przygody z kinem domowym.

Co to jest ARC?
Mówiąc krótko, System Korekcji Akustyki Pomieszczenia ARC szybko „koryguje” niepożądane efekty, jakie wywołują powierzchnie pomieszczenia takie jak ściany, podłogi i sufity na dźwięk, który wydobywa się z kolumny głośnikowej. Usunięcie tych efektów pozwala urządzeniom audio osiągnąć bardzo naturalny dźwięk w każdym pomieszczeniu, zbliżony do standardów laboratoryjnych.
Wgłębiając się w techniczne aspekty, ARC to opatentowane oprogramowanie cyfrowego przetwarzania sygnału, które współpracuje z specjalnie zaprojektowanym mikrofonem kalibracyjnym i Twoim komputerem PC, aby szybko i łatwo zoptymalizować audio dla Twojej unikalnej przestrzeni odsłuchowej.
Nasi inżynierowie stworzyli system ARC podczas badań nad tym w jaki sposób powielić laboratoryjne standardy odtwarzania audio w nielaboratoryjnych warunkach. Te przełomowe badania były wykonywane w współpracy z Kanadyjskim Narodowym Instytutem Badań, który jest organizacją rządową badań i technologii.
Nasi inżynierowie zdali sobie sprawę, że odsłuchowe wrażenia prawdziwego świata mają mało wspólnego z kontrolowanym środowiskiem laboratoriów audio. W związku z tym dźwięk nawet najlepszych zestawów głośnikowych jest wypaczany przez anomalie pomieszczenia jak na przykład umeblowanie. Te przeszkody powodują fale stojące, rezonanse i odbicia, które mogą koloryzować dźwięk, który słyszysz. Wyobraź sobie fale dźwiękowe płynące z Twoich głośników jako kręgi na powierzchni wody. To pozwoli Ci łatwo zrozumieć jak kręgi dźwięku odbijają się od każdej przeszkody, którą napotkają. Od razu zrozumiesz jakie korzyści przynosi zniwelowanie tych przeszkód.
ARC cyfrowo porównuje akustyczną sygnaturę pomieszczenia z standardami laboratoryjnymi. System dokonuje pomiaru pasma każdego z głośników w relacji do miejsca odsłuchu. Potem używa zaawansowanych algorytmów w celu eliminacji negatywnych efektów przeszkód w pomieszczeniu, regulując pasmo i korygując efekty fazy. Wtedy ARC „usuwa” przeszkody, pozostawiając parametry, które są zgodne z standardami laboratoryjnymi.

Jak pracuje ARC?
Zestaw ARC jest bardzo prosty w użyciu i wymaga zaledwie kilku prostych kroków, które dostosują Twoje głośniki do unikalnej przestrzeni odsłuchowej.
Każdy komponent ARC-ready jest dostarczany z kompletnym zestawem ARC, który się składa z oprogramowania i pliku kalibrującego (dostępne na stronie internetowej producenta), mikrofonu, profesjonalnego statywu i wysokiej jakość złączy. Wymagany jest komputer z systemem Windows® z czytnikiem płyt CD.
Podłącz mikrofon kalibracyjny do swojego komputera i do urządzenia ARC-ready. Umieść mikrofon w każdym miejscu odsłuchu w swoim pomieszczeniu (minimum pięć, maksimum dziesięć pozycji) aby pozwolić ARC pobrać próbkę dźwięku z każdej lokalizacji.
Opatentowane oprogramowanie ARC mierzy różnice pomiędzy idealnym laboratoryjnym standardem pasma głośnika a ich realną wydajnością w Twoim pokoju. Następnie jego wyrafinowany układ DSP dokonuje precyzyjnej korekcji pasma i kreuje właściwe krzywe zwrotnicy powodując, że jakość Twoich głośników w Twoim pomieszczeniu będzie spełniać prawie idealne standardy laboratoryjne!
Teraz będziesz słyszeć dokładnie to co nasi inżynierowie chcieli żebyś słyszał: czysty, naturalny, transparentny dźwięk, niezależnie od tego jakie wyzwania napotka on w Twoim pokoju odsłuchowym!

Bezprzewodowe przesyłanie (streaming) muzyki przez Wi-Fi dzięki DTS Play-Fi
Nielimitowana muzyka. Wygoda dzięki kontroli przez aplikacje mobilne. Łączność bezprzewodowa.
Każdy chce mieć dostęp do swojej cyfrowej biblioteki audio w całym domu. Urządzenia Anthem z technologią DTS Play-FI są perfekcyjnym, wysoce-wydajnym środkiem jej dostarczania. Anthem w pełni wykorzystuje zalety „lepszej jakości niż CD” dostarczanej przez technologię przesyłania muzyki DTS Play-Fi.

Współpraca z liderem w przesyłaniu audio przez Wi-Fi
DTS Play-Fi wspiera wiele formatów plików wysokiej jakości i rozdzielczości i jest kontrolowany bezpośrednio z Twojego inteligentnego urządzenia lub komputera niezależnie od systemu operacyjnego, który używasz. Dzięki „otwartemu ekosystemowy” tej technologii przesyłanie muzyki po całym domu i dodawanie nowych urządzeń „z ręki” jest bardzo proste.

Cała Twoja muzyka, w zasięgu ręki!
Cała rodzina może teraz mieć dostęp do personalnych bibliotek cyfrowego audio z każdego miejsca Twojego domu, poprzez zwykły dotyk ekranu. Wykorzystaj nieskończone możliwości muzyki w Internetowych serwisach muzycznych(*). Przesyłaj z dowolnego urządzenia, telefonu Android czy iOS lub z komputera PC, korzystaj z szerokiego wachlarza opcji na dzisiaj i na jutro.

Dolby Atmos to rewolucyjna technologia audio, która przeniesie Cię w świat niezwykłych doznań dźwiękowych.
Wypełnia pomieszczenie urzekającym dźwiękiem
Dźwięk dostarczany jest z wszystkich kierunków, w tym również od góry, aby wypełnić pomieszczenie brzmieniem o niesamowitej czystości, bogactwie barwy, szczegółowości i głębi.
Wprowadza dźwięki wokół Ciebie w ruch
Specyficzne dźwięki ludzi, muzyki i rzeczy poruszają się wokoło nas w wielowymiarowej przestrzeni, więc czujesz się jakbyś był w centrum akcji.
Dostarcza pełnię efektów dla twórczości artysty
Artyści mają niesamowite, nowe możliwości aby opowiedzieć swoje historie, zaakcentować swoją grę lub odgrywać muzykę aby osiągnąć najlepszy wyrazisty efekt.

Jak pracuje Dolby Atmos?
Dolby Atmos jest pierwszym systemem kina domowego, który nie bazuje na kanałach lecz obiektach audio. Co to jest obiekt audio? Każdy dźwięk słyszalny na scenie filmowej – krzyczące dziecko, odlatujący helikopter, odgłos klaksonu auta – jest obiektem audio. Twórcy filmów wykorzystując Dolby Atmos mogę zadecydować dokładnie skąd te dźwięki pochodzą i precyzyjnie określić gdzie poruszają się jak scena się rozwija.
Myśląc o dźwięku w ten sposób eliminuje się wiele ograniczeń audio, które bazuje na kanałach. W tym ostatnim systemie, twórcy filmów muszą myśleć o ustawieniu głośników: Czy ten dźwięk powinien pojawić się w lewych tylnych głośnikach surround czy w lewych bocznych? Z Dolby Atmos, muszą tylko myśleć o filmie: Dokąd to krzycące dziecko pobiegnie? Jak helikopter będzie się poruszał w górze po starcie?
System Dolby Atmos, niezależnie od tego czy jesteś w prawdziwym kinie czy w kinie domowym, posiada inteligencję, aby określić jakie głośniki użyć w celu precyzyjnego odtworzenia ruchu dziecka w taki sposób w jaki zamierzali reżyserowie. Mogą teraz precyzyjnie umieszczać i poruszać dźwiękami jako niezależnymi obiektami w wielowymiarowej przestrzeni, włączając w to przestrzeń na głową, tak, że całość brzmi naturalnie i realnie. Dolby Atmos pomaga zbudować opowieść dźwiękową, która będzie perfekcyjnie dopasowana do tego co dzieje się na ekranie.

DTS:X Ready 
DTS:X jest kodekiem audio następnej generacji od DTS opartym na obiektach audio w celu osiągnięcia nowych doświadczeń audio.
DTS:X umieszcza dźwięki tam, gdzie wydają się one być naturalne w przestrzeni, kreując najbardziej żywe, wielowymiarowe doświadczenie audio kiedykolwiek dostępne. Wolny od restrykcji kanałów dźwięk może być umieszczany i poruszany dowolnie w przestrzeni. Ponieważ DTS:X nie wymaga specyficznego ustawienia głośników, możesz zaaranżować swój system domowy jak tylko sobie życzysz. Z DTS:X to Ty kontrolujesz Twoje doznania dźwiękowe.

Pracuje z dowolnym materiałem DTS
DTS:X będzie odtwarzał wszystkie formaty DTS włączając w to DTS Digital Surround i DTS-HD Master Audio. Strumienie DTS:X jest wstecznie kompatybilny ze starszymi urządzeniami wyposażonymi w DTS i Twój sprzęt będzie zawsze brzmieć świetnie.

Audio oparte na obiektach
Obiekt audio jest kombinacją fali audio, gdzie przechowywane są dźwięki i metadane, która reprezentuje lokalizację przestrzenną, w której obiekt powinien być słyszany. Obiekty audio uwalniają materiał od określonych układów głośników dla optymalnego odsłuchu.
Oznacza to, że sam materiał DTS:X będzie świetnie brzmieć niezależnie od tego czy jest generowany na systemie stereo czy na pełno wymiarowym systemie dźwięku dookólnego.

Wciągający
DTS:X umieszcza dźwięki w naturalnym dla nich miejscu w przestrzeni, kreując najbardziej żywe, wielowymiarowe doświadczenie audio jakie w życiu słyszałeś. Bądź gotowy – to wciągający i najwyższy poziom realizmu, który czyni horrory jeszcze straszniejszymi, komedie bardziej śmiesznymi, a sceny pościgów samochodowych bardziej realnymi.

Interaktywny
Ty kontrolujesz swoje doświadczenia muzyczne. Ten trudno słyszalny dialog w filmie może być teraz poprawiony jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – wyodrębnij go z dźwięków otoczenia kiedy tylko zechcesz, osiągnij jeszcze bardziej osobiste doznania.

Wsteczna kompatybilność
Twoja kolekcja filmów dostanie nowe życie! Bądź pewny, że nasz katalog nagradzanych ścieżek filmowych DTS-HD Master Audio jest najlepiej słyszalny z DTS:X. Podnieś swoje ulubione płyty Blu-ray, DVD lub cyfrowe do nowego wymiaru.

Elastyczny
Sprawiliśmy, że dźwięki się poruszają, zatem Twoje głośniki nie muszą. Ponieważ DTS:X nie wymaga ani specyficznego układu głośników, możesz dowolnie ustawić swój system kina domowego.

- Znakomity, najwyższej jakości wzmacniacz.
- ARC udoskonalona wersja systemu korekcji pomieszczenia Anthem Room Correction zapewnia, że wielokrotnie nagradzany dzwiek wydobywający się z głośników nie zginie w nieco gorszym akustycznie pomieszczeniu.
- Ogromna moc – 7 kanałów.
- 7 tylnych wejść HDMI.
- Dualne wyjścia HDMI.
- Skalowanie 4K oraz Pass-Through przez HDMI 2.0A
- Szybsze przełączanie HDMI.
- Do 20 konfiguracji wejściowych.
- Aktualizacje oprogramowania poprzez port USB.
- Solidne sterowanie, sterowniki IP oraz RS-232 zapewniają pełną integrację z automatyką.
- Aplikacje zdalnej kontroli dla iOS (Apple) i Android.
- Większe, łatwiejsze do odczytu menu ekranowe, oraz ulepszony wyświetlacz.
- Podwójna konfiguracja głośników.

Specyfikacja techniczna:
- Moc wyjściowa:
  Kanały 1-5, Dwa sterowane przy 8 Ohm 140 W
  Kanały 1-5, Dwa sterowane przy 6 Ohm 170 W
  Pozostałe kanały, Dwa sterowane przy 8 Ohm 60 W
  Pozostałe kanały, Dwa sterowane przy 6 Ohm 75 W
- Zużycie energii:
  Typowe 485 W
  Standby 0.3 W
  Standby właczona kontrola IP 4.7 W
  Standby właczone HDMI Bypass 8.2 W
- Wymiary: HxWxD: 16.5 cm x 43.9 cm x 37.5 cm
- Waga: 14 kg
- Wejścia:
  HDMI 8 (7 Tylnych, oraz 1 przednie)
  Cyfrowe Audio 2 Koncentryczne + 3 Optyczne
  5 Wejść Analogowych RCA Stereo
- Menu ekranowe
- Wspierane formaty: xvYCC, Adobe RGB, Adobe YCC601, sYCC601, Deep color
- Kontrola IR
- Kontrola RS-232
- Wyjście nadajnika IR
- Wyjście wyzwalania trigger
- Druga strefa Audio
- Podświetlany pilot zdalnego sterowania
- Dolby Atmos
- DTS:X Ready
- ARC Anthem Room Correction
- Pamięc profili ustawień głośników x4
- Quad Core Digital Signal Processing
- Wyjścia na Subwoofer x2
- Przetwornik C/A Premium 32-bit / 768 kHz
- Łączność bezprzewodowa
- DTS Play-Fi
- FM Tuner
- HDMI 2.0a
- HDCP 2.2
- 4:4:4 Subsampling do 4K60 (18.2 Gbps)
- High Dynamic Range (HDR)
- BT.2020 Color Gamut
- Wyświetlacz ekranowy 4K 50/60
- Przełącznik 4K 50/60
- Dolby TrueHD
- DTS-HD Master Audio
- AnthemLogic (11.2)
- Dolby Surround
- DTS Neo:6 – Cinema, Music

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl